HÁMOR JÓSZEF
A Gangaray Dance Company 2004-ben alakult Hámor József koreográfus művészeti vezetésével. A táncközpontúságra fókuszált projekt szinten működő együttes számos fesztiválon a legjobb koreográfia díját nyerte el.
A társulat munkáira a „ritmizált elegancia”, „az energia hajlítás festészete” a „dimenziók komponálása”a legkíválóbb jelzők.
A Társulatot vezető koreográfus egyedi mozgásnyelve magas technikai képzettséget, dinamizmust, precizitást, szuggesztív előadás módot és kiemelkedő zenei-ritmus érzéket követel.
Darabjaiban a minőségi kortárs táncot állítja főszerepbe, konkrét történet mesélés nélkül a test sokszínűségére, a zene és tér kapcsolatára fókuszál. Ez a narratíváktól mentes kifejezésforma a mozdulat kifejező erejét hivatott központba állítani, mely képes új világokba repíteni a nézőt.
A Társulat küldetése, hogy világszínvonalon képviselje táncközpontú előadásait, nyomatékosítva ezzel a kortárs táncművészet létjogosúltságát.
Meghatározó előadások, díjak:
2004: Gangaray Mese- Fringe díj
2005: Fülöp Viktor ösztöndíj
2006: Fülöp Viktor ösztöndíj
2006: Vörös- Legjobb Koreográfus-Szegedi Alternatív Szemle
2008: Karaván- Legjobb Koreográfus- Veszprémi Tánc Fesztivál
2010: Harangozó Díj
2010: ArTeRrOr-Fringe díj
2012: Imre Zoltán Díj
HÁMOR JÓZSEF
Művészeti vezető / Koreográfus / Táncművész
1994-ben szerzett néptáncművész diplomát a Magyar Táncművészeti Főiskola néptánc-, színpadi tánc tagozatán.
Pályáját a Mecsek Táncegyüttesben kezdte, majd a Magyar Fesztivál Balett, az Experidance, a Frenák Pál Társulat, a Strike Színház, a Budapest Táncszínház, a Miskolci Táncszínház társulatoknál dolgozott táncművészként. Számos magyar kortárs társulat meghívottja volt, a Szegedi Kortárs Balettnél Juronics Tamás társkoreográfusaként is megmutathatta alkotói tehetségét.
Több alkalommal elnyerte a Fülöp Viktor Alkotói Ösztöndíjat.
2002 óta készít koreográfiákat, 2004-ben megalapította saját együttesét, a Gangaray Dance Company-t. A 2005 őszén elindult Mu Terminál szakmai vezetője és tanára volt, továbbá több koreográfiát készített estjeikre.
Ismert kortárs táncpedagógus, rendszeresen tanít magyar együttesekben és iskolákban, illetve kurzusokat tart Budapest jelentősebb tánceseményein is.
2007-ben az évad legjobb férfi táncosa lett, majd 2010-ben megkapta a Harangozó Gyula-díjat, melyet 2012-ben Imre Zoltán-díj követett.
2006-tól 7 éven keresztül volt a Közép-Európa Táncszínház állandó tréningvezetője, valamint Maday Tímeával közösen a Gangaray Youth Ensemble Artistic Proogram professzionális alkotóműhely, a Bethlen Dance Workshop intenzív nyári fejlesztési program, illetve a G.I.T.T. alapító tagja is egyben.