HÁMOR JÓSZEF
A Gangaray Dance Company 2004-ben alakult Hámor József koreográfus művészeti vezetésével. A táncközpontúságra fókuszált projekt szinten működő együttes számos fesztiválon a legjobb koreográfia díját nyerte el.
A társulat munkáira a „ritmizált elegancia”, „az energia hajlítás festészete” a „dimenziók komponálása”a legkíválóbb jelzők.
A Társulatot vezető koreográfus egyedi mozgásnyelve magas technikai képzettséget, dinamizmust, precizitást, szuggesztív előadás módot és kiemelkedő zenei-ritmus érzéket követel.
Darabjaiban a minőségi kortárs táncot állítja főszerepbe, konkrét történet mesélés nélkül a test sokszínűségére, a zene és tér kapcsolatára fókuszál. Ez a narratíváktól mentes kifejezésforma a mozdulat kifejező erejét hivatott központba állítani, mely képes új világokba repíteni a nézőt.
A Társulat küldetése, hogy világszínvonalon képviselje táncközpontú előadásait, nyomatékosítva ezzel a kortárs táncművészet létjogosúltságát.
Meghatározó előadások, díjak:
2004: Gangaray Mese- Fringe díj
2005: Fülöp Viktor ösztöndíj
2006: Fülöp Viktor ösztöndíj
2006: Vörös- Legjobb Koreográfus-Szegedi Alternatív Szemle
2008: Karaván- Legjobb Koreográfus- Veszprémi Tánc Fesztivál
2010: Harangozó Díj
2010: ArTeRrOr-Fringe díj
2012: Imre Zoltán Díj
AGORA II.
RESURRECTION
AGORA II. RESURRECTION
Darabjaiban a minőségi kortárs táncot állítja főszerepbe Hámor József, konkrét történetmesélés nélkül a test sokszínűségére, zene és tér kapcsolatára fókuszál. Ez a narratíváktól mentes forma a mozdulat kifejezőerejével képes új világokba repíteni a nézőt.
„Az agora az ókori görögök megszentelt kommunális tere. A portugál nyelvben azt jelenti: most. Számomra egy olyan szakrális hely, ahol a közösség hite, ideológiája, szenvedélye és reménye egységbe fonódik, és ezt az egységet a tánc nyelvén fejezi ki.
A »tiszta tánc« erejével élve kívánom megalkotni az AGORA-trilógia második fejezetét, melynek gerincét kilenc magasan kvalifikált női táncművész alkotja, köztük a 2020-ban a legjobb női táncos díját elnyerő Maday Tímea Kinga. A darab középpontjában tehát a nők sokszínűsége, ereje és elesettsége elevenedik meg a művészi fizikalitás és a szuggesztív előadásmód segítségével.” (Hámor József)
BEMUTATÓ IDŐPONTJA: 2020. OKTÓBER 23.
NEMZETI TÁNCSZÍNHÁZ
CAFÉ BUDAPEST
Koreográfus: Hámor József
Táncolják: Albert Réka, Bali Boglárka, Baumgartner Krisztina, Fekete Zsófia, Kovács Enikő, Maday Tímea Kinga, Mangi Kornélia, Nyeste Adrienn, Tóth Laura
Zene: Gangaray Dance Music – Hámor József
Jelmez: Maday Tímea Kinga
Fény: Hámor József
A Gangaray Dance Company produkció
Támogatók: CAFe Budapest, Kortárs Táncművészetért Alapítvány, COTEDA, HERITAS, Szerencsejáték Zrt., NKA